پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
{مهم} حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: اخبار و اطلاعیه ها (/forum-1.html)
+--- انجمن: انتقادات و پیشنهادات (/forum-4.html)
+--- موضوع: {مهم} حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars (/thread-6131.html)

حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars - محمدرضا بهارلو - ۲۸-۲-۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ عصر

حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars

سلام به همگی دوستان
پسوند اینترنتی PersianGulf. به دلیل مناقشات موجود که اتفاقاً این روزها بالاتر نیز گرفته است، با اعتراض شدید کشورهای حاشیه خلیج فارس مواجه شده است. اعتراض خود را از طريق امضاء اين نامه اعلام کنيد:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

متن درخواست:

مدیریت محترم موسسه آیکن
بدین وسیله، به عنوان یک عضو جامعه پارسی از ثبت پسوندهای اینترنتی .PARS (دات پارس) و .PERSIANGULF (دات خلیج فارس) در اینترنت حمایت می*کنم.
با توجه به اینکه این پسوندهای اینترنتی بیانگر تمدن و تاریخ پر افتخار ساکنان سرزمین پارس (پارسیان) است، من نیز از به*کارگیری نام*های دامنه تحت این پسوندها به منظور ارائه اطلاعات خود یا کسب و کار خود استقبال کرده و ورود آن به دنیای اینترنت را گامی در جهت نزدیکی هرچه بیشتر ایرانیان و پارسیان می*دانم.
لذا بدین وسیله از درخواست ثبت این پسوندهای اینترنتی که توسط شرکت Asia Green IT System ارائه شده است، حمایت می*نمایم

حمایت کنید اگر خلیج فارس و سرزمین پارس را دوست دارید
RoseRoseRoseRoseRoseRoseRoseRoseRoseRose

RE: حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars - Reza Ganji - ۲۹-۲-۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ صبح

کسی از دوستان میدونه کدام شخص حقوقی درخواست ثبت این پسوندها رو به icann داده.

RE: حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars - محمدرضا بهارلو - ۲۹-۲-۱۳۹۱ ۱۲:۱۳ صبح

این مطلب رو هم بخونید بدک نیست

RE: حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars - Reza Ganji - ۲۹-۲-۱۳۹۱ ۰۵:۳۸ صبح

این مطالب رو خوندم قبلا برای همین پرسیدم.
آیا منافع ثبت این پسوندها در اینده متعلق به شخص خاصی است که اینچنین تبلیغات گسترده ای هم انجام میشه.
درسته از نظر ملی خوبه به شرطی که درخواست دهنده این پسوندها یک سازمان یا ارگان ملی باشه چون هر شخص حقوقی میتونه چنین درخواستی رو بده و تاکنون نامی از درخواست کننده یا کنندگان جایی مطرح نشده.
برای همین من فکر میکنم منافع شخصی هم پشت این قضیه هست.

RE: حمایت از دامنه های .persiangulf و .pars - محمد حسین شکوری - ۲۹-۲-۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ صبح

در جواب whois دیدم که این سایت توسط nameserver های persianhost.net پشتیبانی میشه!
که احتمالاً مرتبط به سایت persianhost.com هستش! ..
منافع ثبت این دامین ها رو باید دید، اگر شخصی باشد، یعنی فردی اجازه ثبت آنها را در دست بگیرد و شروع به درآمد زایی کند، همان بهتر که نباشد! ... اما اگر به نفع کل جامعه پارسی باشد! چه بهتر که باشد!...